Petycja

Przedsiębiorcy z regionu protestują przeciwko przejęciu przez Urząd Miasta Starachowickiego Inkubatora Przedsiębiorstw. Możesz poprzeć petycję wpisując nazwę firmy, numer NIP i telefon kontaktowy w odpowiednie miejsce

LINK

DO PETYCJI

Wiadomości dla klientów

Dostarczanie dokumentów.


SZANOWNI PAŃSTWO!

Zalecamy dostarczanie dokumentów księgowych za pomocą skanów na skrzynkę pocztową: podatki@factor.net.pl z zachowaniem następujących zasad:
- w osobnym pliku faktury sprzedaży / osobno jedno i wielostronicowe/
- w osobnym pliku faktury zakupowe /osobno jedno i wielostronicowe/
- w osobnym pliku pozostałe dokumenty
Skany prosimy przesyłać w formacie PDF.

Ci z Państwa, którzy nie mają możliwości przesłania dokumentów drogą mailową, mogą dostarczyć je osobiście  na adres ul. Kościelna 20    parter drukarnia CopyPlus. w godzinach 08-16 w dniach Pn -Pt
Można też przesłać pocztą tradycyjną na adres: 27-200 Starachowice ul. Krótka 1.  

Jesteśmy dostępni pod nr telefonów:
Telefony stacjonarne: 41 274-32-44 :
Wew. 6 biuro ul. Krótka 1
Wew. 4 biuro ul. Kościelna 20
Telefony komórkowe:
730-730-668 biuro ul. Krótka 1
730-730-667 biuro ul. Kościelna 20
506-304-206 Kadry


Z poważaniem:
Zarząd Spółki.


Pozdrawiamy i życzymy zdrowia
FACTOR - SME ADVISORY GROUP SP. Z O.O.
Spółka Doradztwa Podatkowego oraz Wszyscy Pracownicy


 

Aktualności podatkowe

 

 • TSUE: Dotacje do samorządowej ekologii nie były opodatkowaneTSUE: Dotacje do samorządowej ekologii nie były opodatkowane
  Gminy nie powinny były doliczać VAT przy montażu odnawialnych źródeł energii w budynkach należących do mieszkańców oraz przy usuwaniu azbestu z nieruchomości – orzekł właśnie Trybunał Sprawiedliwości UE w dwóch dzisiejszych wyrokach. Read more »
 • Strata pomniejsza daninę solidarnościowąStrata pomniejsza daninę solidarnościową
  Przy obliczaniu daniny solidarnościowej można uwzględnić stratę z lat poprzednich – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, zmieniając swoją wcześniejszą interpretację po przegranej przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Read more »
 • Bezpłatne ładowanie e-auta może być bez PITBezpłatne ładowanie e-auta może być bez PIT
  Korzystanie z usługi darmowego doładowania samochodu elektrycznego, do 30 minut, nie jest dla kierowcy źródłem podatkowego przychodu – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Read more »
 • Sądowa ugoda nie zawsze zapewni zwolnienie z PITSądowa ugoda nie zawsze zapewni zwolnienie z PIT
  Co prawda kodeks cywilny określa zakres i sposób naprawienia szkody, ale to nie wystarczy do zastosowania zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o PIT – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w dwóch interpretacjach. Read more »
 • Ważą się losy VAT od dotacji do samorządowej ekologiiWażą się losy VAT od dotacji do samorządowej ekologii
  Unijny trybunał rozstrzygnie dziś w dwóch wyrokach, czy gminy powinny doliczać VAT przy montażu systemów odnawialnych źródeł energii w budynkach należących do mieszkańców oraz przy usuwaniu azbestu z nieruchomości Read more »
 • Zagraniczna podróż służbowa jest z polskim PITZagraniczna podróż służbowa jest z polskim PIT
  Wynagrodzenie, które dostaje pracownik polskiego oddziału niemieckiej spółki z tytułu podróży służbowej do Niemiec, jest opodatkowane w Polsce – orzekł wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny. Read more »
 • PIT-2 można złożyć także po rozstaniu z zatrudniającymPIT-2 można złożyć także po rozstaniu z zatrudniającym
  Po ustaniu stosunku pracy lub zlecenia podatnik ma prawo złożyć płatnikowi oświadczenia i wnioski, które mogą wpłynąć na wysokość zaliczki na podatek od wypłaconych później świadczeń – potwierdzają dyrektor KIS i Ministerstwo Finansów. Read more »
 • XVII Ranking Firm i Doradców Podatkowych. Metodologia rankingu DGPXVII Ranking Firm i Doradców Podatkowych. Metodologia rankingu DGP
  Ranking Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej został podzielony na trzy zasadnicze części. Decydowały wyniki firm oraz ich osiągnięcia, a w kategoriach indywidualnych sukcesy doradców. W tegorocznym rankingu zachowaliśmy zeszłoroczne zasady metodologii. Read more »
 • XVII Ranking Firm i Doradców Podatkowych. Najlepsze projekty podatkoweXVII Ranking Firm i Doradców Podatkowych. Najlepsze projekty podatkowe
  Zwycięzcami w kategorii „PROJEKTY PODATKOWE” zostały: ex aequo KDCP Kancelaria Doradztwa Celnego i Podatkowego Rutkowski & Wspólnicy i KPMG. Drugie miejsce należy do kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, a trzecie miejsce zajęły ex aequo: ALTO Tax, MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, Grant Thornton i Rödl & Partner. Read more »
 • XVII Ranking Firm i Doradców Podatkowych. Najlepsze firmy w kategorii sporówXVII Ranking Firm i Doradców Podatkowych. Najlepsze firmy w kategorii sporów
  Zwycięzcami w kategorii „SPORY PODATKOWE” zostały: ex aequo EY Polska, Kancelaria Ożóg Tomczykowski i CRIDO. Drugie miejsce należy do ALTO Tax, a trzecie do DBO Polska. Read more »