Petycja

Przedsiębiorcy z regionu protestują przeciwko przejęciu przez Urząd Miasta Starachowickiego Inkubatora Przedsiębiorstw. Możesz poprzeć petycję wpisując nazwę firmy, numer NIP i telefon kontaktowy w odpowiednie miejsce

LINK

DO PETYCJI

Wiadomości dla klientów

Dostarczanie dokumentów.


SZANOWNI PAŃSTWO!

Zalecamy dostarczanie dokumentów księgowych za pomocą skanów na skrzynkę pocztową: podatki@factor.net.pl z zachowaniem następujących zasad:
- w osobnym pliku faktury sprzedaży / osobno jedno i wielostronicowe/
- w osobnym pliku faktury zakupowe /osobno jedno i wielostronicowe/
- w osobnym pliku pozostałe dokumenty
Skany prosimy przesyłać w formacie PDF.

Ci z Państwa, którzy nie mają możliwości przesłania dokumentów drogą mailową, mogą dostarczyć je osobiście  na adres ul. Kościelna 20    parter drukarnia CopyPlus. w godzinach 08-16 w dniach Pn -Pt
Można też przesłać pocztą tradycyjną na adres: 27-200 Starachowice ul. Krótka 1.  

Jesteśmy dostępni pod nr telefonów:
Telefony stacjonarne: 41 274-32-44 :
Wew. 6 biuro ul. Krótka 1
Wew. 4 biuro ul. Kościelna 20
Telefony komórkowe:
730-730-668 biuro ul. Krótka 1
730-730-667 biuro ul. Kościelna 20
506-304-206 Kadry


Z poważaniem:
Zarząd Spółki.


Pozdrawiamy i życzymy zdrowia
FACTOR - SME ADVISORY GROUP SP. Z O.O.
Spółka Doradztwa Podatkowego oraz Wszyscy Pracownicy


 

Aktualności podatkowe

 

 • Buda: Będziemy się skupiali na kwocie wolnej od podatkuBuda: Będziemy się skupiali na kwocie wolnej od podatku
  Zależy nam na tym, by osoby najmniej zarabiające zapłaciły najmniej podatku, będziemy się skupiali na kwocie wolnej od podatku - poinformował wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda cytowany przez PR24. Read more »
 • KAS: W razie problemów można wystąpić np. o odroczenie terminu płatności podatkuKAS: W razie problemów można wystąpić np. o odroczenie terminu płatności podatku
  Podatnicy, którzy w związku z pandemią COVID-19 mają problemy z terminową zapłatą należności podatkowych, mogą wystąpić z wnioskiem o rozłożenie podatku na raty, odroczenie terminu jego zapłaty lub umorzenie zaległości podatkowych - przypomina Krajowa Administracja Skarbowa. Read more »
 • Prezydent podpisał nowelę ustawy o podatku akcyzowymPrezydent podpisał nowelę ustawy o podatku akcyzowym
  Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, zawierającą pakiet kilkunastu rozwiązań, które mają na celu uszczelnienie systemu podatkowego w zakresie obrotu towarami akcyzowymi, w szczególności skażonym alkoholem etylowym, wyrobami energetycznymi, suszem tytoniowym, paliwami opałowymi i żeglugowymi oraz sprowadzanymi do Polski samochodami osobowymi, poinformowała Kancelaria Prezydenta. Read more »
 • Prezydent podpisał nowelizację Prawa celnegoPrezydent podpisał nowelizację Prawa celnego
  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa celnego oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta RP. Nowela ma usprawnić wydawanie decyzji dotyczących należności z tytułu importu towarów - wyjaśniono. Read more »
 • Nieodpłatne przekazanie mieszkania a VAT. Jak ustalić podstawę opodatkowaniaNieodpłatne przekazanie mieszkania a VAT. Jak ustalić podstawę opodatkowania
  Deweloper, który nieodpłatnie przekazuje mieszkania swoim wspólnikom, rozlicza VAT od ceny, którą mógłby za nie uzyskać, a nie od kosztu wybudowania – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Read more »
 • Ulga rehabilitacyjna także na wizyty u psychologaUlga rehabilitacyjna także na wizyty u psychologa
  Wydatki na psychoterapię można odliczyć od dochodu jako opłaty za zabiegi rehabilitacyjne – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Read more »
 • Rząd przyjął projekt uszczelniający VAT w e-handlu i imporcie tzw. małych przesyłekRząd przyjął projekt uszczelniający VAT w e-handlu i imporcie tzw. małych przesyłek
  Implementację unijnych rozwiązań zawartą w pakiecie e-commerce w czwartek przyjęła Rada Ministrów - podało Ministerstwo Finansów. Jak przypomniało MF, celem pakietu jest uszczelnienie VAT w handlu elektronicznym i imporcie tzw. małych przesyłek do UE. Read more »
 • Dodatkowy grosz dla zakażonych koronawirusem jest bez podatkuDodatkowy grosz dla zakażonych koronawirusem jest bez podatku
  Zapomogi wypłacane przez pracodawcę osobom zarażonym SARS-CoV-2 i chorującym na COVID-19 są zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 26 ustawy o PIT – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Read more »
 • Zagraniczny spadek podwójnie opodatkowanyZagraniczny spadek podwójnie opodatkowany
  Kto odziedziczył majątek w innym kraju unijnym, zapłaci podatek w obu krajach. Nie pomniejszy polskiego podatku od spadków i darowizn o kwotę zagranicznej daniny – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w kolejnej już interpretacji. Read more »
 • Spór o cienką kapitalizację wciąż czeka na rozstrzygnięcieSpór o cienką kapitalizację wciąż czeka na rozstrzygnięcie
  Odsetki od pożyczek i kredytów można zaliczać do kosztów uzyskania przychodu wyłącznie do limitu 3 mln zł, a jeśli limit ten zostanie przekroczony, to tylko do wysokości 30 proc. podatkowej EBITDA – twierdzi fiskus w kolejnych interpretacjach. Read more »

Zapisz się!

Otrzymuj bezpłatną prenumeratę E-doradcy podatkowego

Wyślij mi swój biuletyn (możesz zrezygnować w dowolnym momencie).